frozzen-down
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

frozzen-down

a cool forum for everione
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Chelsy-n green
Admin
Chelsy-n green


Numarul mesajelor : 142
Data de inscriere : 16/08/2007

tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Empty
MesajSubiect: tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA   tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Icon_minitimeSam Aug 18, 2007 12:49 pm

Tokio Hotel - prea scumpi pentru Romania

La Munchen, Hamburg, Koln, Varsovia, Bratislava, Budapesta, Viena, Zurich sau Paris se poate! La Bucuresti nu! Cel putin pentru moment. De ce? Pentru ca in ciuda isteriei europene iscate in jurul pustilor germani de la Tokio Hotel, onorariul lor nu este atractiv pentru organizatorii romani.

Concert la Budapesta

In acest moment, Bill, Tom, Gustav si Georg se pregatesc sa inceapa turneul european de promovare a albumului "Zimmer 483", care se va lansa pe piata (si in Romania) pe 23 februarie.

Pentru a sprijini acest album, pustii din Germania vor lansa saptamana viitoare single-ul "Ubers Ende der Welt".

Apoi, din 16 martie, cei patru membrii ai Tokio Hotel vor pleca la drum prin Europa. Pana pe 31 martie, ei vor concerta in Germania, la: Munchen, Hamburg, Hanovra, Bremen, Berlin, Koln, Stuttgart si Manheim.

Apoi, dupa cateva zile de pauza, vor urma: Varsovia (5 aprilie), Ostrava (7 aprilie), Bratislava (8 aprilie), Budapesta (10 aprilie), Viena (11 aprilie), Kempten (13 aprilie), Zurich (14 aprilie), Frankfurt (15 aprilie), Paris (17 aprilie) si Nancy (18 aprilie).

Asadar un turneu care trece la o aruncatura de bat de Romania.

Greu de gasit sponsori


Tinand cont de aceste date, am inceput sa sondam piata autohtona a organizatorilor de concerte pentru a afla daca Tokio Hotel au fost ofertati in Romania si daca da, de ce nu s-a legat un concert la Bucuresti?

Motivul a fost cel asteptat: in Romania, orice artist al carui onorariu depaseste 50.000 de euro, devine riscant pentru organizatori. Or in aceste conditii, nimeni nu risca sa faca un astfel de concert fara sponsori.

In cazul Tokio Hotel, organizatorii romani cunosc priza la public a celor patru tineri germani. Cu toate acestea, ei sunt sceptici cu privire la o eventuala investitie intr-un concert Tokio Hotel. De ce?

Pentru ca nu sunt siguri ca fanii Tokio Hotel din Romania ar fi dispusi sa plateasca bilete destul de scumpe (peste 60 RON), pe de-o parte si nu sunt siguri ca s-ar gasi sponsori pentru un concert Tokio Hotel.

Din start, tinand cont de targetul trupei germane, care graviteaza undeva in jurul varstei de 15-16 ani, firmele de bauturi alcoolice sau tigari sunt excluse. In cazul in care ar exista astfel de sponsori, organizatorii ar fi obligati sa scrie pe afis "persoanele sub 18 ani nu au acces la acest concert", ceea ce ar insemna un esec din capul locului.

Singura solutie ar fi cooptarea unor parinti cu dare de mana, care sunt patronii unor firme. Doar asa s-ar putea gasi sponsorizare pentru un concert Tokio Hotel. Mai mult, un concert gratuit este exclus, din acelasi motiv.

Asta nu inseamna ca onorariul Tokio Hotel nu este atractiv, mai ales ca in pret intra toata productia spectacolului. Cu toate acestea, decat sa aduca Tokio Hotel, organizatorii prefera sa mearga la sigur, aducand artisti de talia (si tariful) lui Billy Idol, de exemplu.

Iata motivele pentru care, cel putin pentru acest moment, fanii Tokio Hotel nu vor putea sa-si vada idolii la Bucuresti.
Sus In jos
https://frozzen-down.forumgratuit.ro
fallen_angel

fallen_angel


Numarul mesajelor : 18
Varsta : 30
Data de inscriere : 19/08/2007

tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA   tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Icon_minitimeLun Aug 20, 2007 9:41 am

e foarte adevarat ce spune Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

eu nu as putea sa ma duc la concert daca ar fi fost in bucuresti si in + nu as putea plati biletu daca ar fi peste 100 de ron Crying or Very sad Crying or Very sad
asta e........
Sus In jos
Chelsy-n green
Admin
Chelsy-n green


Numarul mesajelor : 142
Data de inscriere : 16/08/2007

tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA   tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Icon_minitimeLun Aug 20, 2007 12:08 pm

eu asi putea................. tongue tongue tongue
Sus In jos
https://frozzen-down.forumgratuit.ro
~*~Vergessene~*~

~*~Vergessene~*~


Numarul mesajelor : 57
Data de inscriere : 29/08/2007

tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA   tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Icon_minitimeSam Noi 24, 2007 2:43 pm

in Bucuresti?
Ar fi destul de greu...
Totusi sunt cateva ore bune de mers...
Pentru ei cred ca m-as duce...si in Moldova...pe jos...[plec de acum]
in Legatura cu biletul...daca ar costa in jur de 60 RON pt mine e minunat!
mai iau si vreo 5 prietene cu mine:D
Dar mai avem de asteptat pana sa vina Sad
Sus In jos
Chelsy-n green
Admin
Chelsy-n green


Numarul mesajelor : 142
Data de inscriere : 16/08/2007

tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA   tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Icon_minitimeSam Noi 24, 2007 2:47 pm

da dar...stitzi voi...!
acum se zike k vin!
eu numai stiu e sa cred!
Sus In jos
https://frozzen-down.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Empty
MesajSubiect: Re: tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA   tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA Icon_minitime

Sus In jos
 
tOKIO hOTEL PREA BUNI PT ROMANIA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» TOKIO HOTEL
» TOKIO HOTEL
» tokio hotel EMA
» Tokio Hotel Fan Art
» 3 premi comet pt tokio hotel

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
frozzen-down :: TOKIO HOTEL STUFF :: Interviuri-
Mergi direct la: